• gallery

Menteşeli Sineklik Tamiri Nasıl Yapılır?

Öncelikle sineklik arızaları nelerdir buna bir değinelim.

  • Sineklik tülünün yırtılması ve değiştirilmesi
  • Sinekliğin menteşesinin kırılması ve değiştirilmesi
  • Sineklik kolunun kırlması ve değiştirilmesi
  • Sinekliğin kapanmama nedeni ve çözümü
  • Sineklik alüminyum çerçevenin yamulması ve çözümü.

Sineklik Tülü Neden Yırtılır ve Nasıl Değiştirilir?

Sineklik tülleri fiberglass malzemelerden üretilir ve diğer tüllerden daha dayanıklıdır. Genelde yırtılma nedenleri tülün zaman içinde yıpranması ve deforme olmasındandır. Ama yıpranmasında en büyük rolü ev hanımları oynamaktadır. Temizlemek için daya çamaşır suyunu, deterjanı valla çelikten olsa gene dayanmaz. Ev hanımlarına üzülerek söylüyorum kesinlikle deterjan ve çamaşır suyu kullanmayın sinekliği temizlerken.

Gelelim diğer konuya nasıl değişir. Çok basit püf noktası bulunmakta, dikkatlice sineklik tülünün takılı olduğu kısma bakın, tülü çerçevede tutması için etrafında beyaz bir fitil bulunmaktadır. Fitili yuvadan çıkararak eski tülü yerinden çok rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz.7

yeni tülü takmak için, sineklik çerçevesini masaya kanalların üste gelecek şekilde yatırın. Tülü çerçevenin üstüne koyun. Çıkardığınız fitili tül altta kalacak şekilde üstüne koyun ve sineklik fitil makarası ile tül ile birlikte yuvaya fitili oturdun. Dört tarafını çektikten sonra dışarı taşan tülü maket bıçağı yardımı ile kesin ve sinekliğinizi yerine takarak kullanmaya devam edin.

Sineklik Menteşe Tamiri

Sineklik menteşeleri plastiktir. Plastik sıcak ve soğuk hava etkenlerine maruz kaldığından zaman içinde özelliğini yitirerek sertleşir. Sertleşme sonucu sinekliği açıp kapatırken en küçük kasılmalarda menteşe kırılır.

Değişimi çok basittir. Yapmanız gereken eskisi yıldız bir tornavida yardımı ile vidalarından sökün ve yeni menteşeyi aynı deliklere denk gelecek şekilde tekrar vidalayın.

Kol ve sineklik çıtçıt kısımlarındaki kırılmalar da menteşeyi değiştirir gibi söküp takabilirsiniz.

Sineklik Alüminyum Yamulması ve Deforme Olması varsa

Sineklik sistemlerinizin profil kısmında eğilme bükülme ve diğer etkenlerden zarar gören sineklik profillerinizin zarar gören kısımlarını servispen olarak değiştirerek yeniden kullanır hale gelmesini sağlamaktayız..

Detaylı bilgi icin bizi arayıniz..

0539 978 58 29 7/24